מהמורים להורים – מסמך עמדה של המורים

Monday 6 כFeb, 2012

לפניכם מסמך עמדה של המורים שנשלח  להורים לפני הפגישה שתיערך הערב, יום שני, השישי לפברואר 2012,  עם הנהלת בית הספר

לקראת מפגש ההורים עם ההנהלה

עמדת המורים

 1. עובדי הבית של תמר משביתים בימים אלו את הלימודים עקב הפרה חד צדדית מצדה של ההנהלה של ההסכם הקיבוצי שנחתם באוגוסט 2011.
 2. מאבקם של המורים הוא מול ההנהלה בלבד.
 3. במשך שנים, עבדו המורים ב”בית של תמר” ללא ביטחון תעסוקתי, ב”דלת מסתובבת” של צוותים שמתחלפים מדי כמה שנים. כיום, המורים מאוגדים ע”י “כוח לעובדים” וחתומים על הסכם קיבוצי. למרות זאת, הנהלת בית הספר והבעלות לרבות תמר פדבו, לא שינתה את יחסה כלפי המורים.
 4. מתחילת השנה, לא עומדת ההנהלה בהתחייבויותיה כלפי המורים, אינה פועלת בשקיפות ובתום לב, בנוסף לכך שהיא בורחת ומתעלמת לחלוטין מאחריותה למצבו הכללי והכלכלי של בית הספר.
 5. מתחילת השנה, נוקטת ההנהלה בשיטת “הפרד ומשול” בין המורים ובין ההורים, תוך כדי שהיא תולה את “עתידו של בית הספר” בהעברת כספי ההורים מחד, וב”התגמשות” מצדם של המורים מאידך.
 6. ההנהלה מנהלת את מאבקה בהורים על גבם של המורים. ההנהלה משתמשת במצוקת המורים בכדי לקבל את מבוקשה מההורים, תוך התעלמות מדרישות ההורים.
 7. חשוב לציין, שעד היום (6.2.12) לא נעשה שום ניסיון כן ואמיתי מצדו של מנכ”ל בית הספר מר ניסים כליפא למנוע את שביתת המורים.
 8. בפגישה שהתקיימה ב-31.1.2012, יום לפני מועד תחילתה של השביתה, ננקטה אותה טקטיקה של “הפרד ומשול” בין המורים להורים. מר ניסים כליפא, לא ענה ולו על אחת מהשאלות שהוצגו בפניו. מצד המורים, שאלות כגון: מהי גודל הפגיעה הצפויה במשכורות המורים? האם מתוכננים פיטורי עובדים? היכן המסמכים המעידים על אי-יכולתה של ההנהלה לעמוד בהתחייבויותיה? מצד ההורים: אם וכאשר יועבר הכסף, האם הוא יגיע לידי המורים? האם המימון של ההורים מספיק בכדי לקיים את בית הספר?
 9. חשוב לציין, שעתיד התלמידים עומד תמיד בראש מעייניהם של המורים. למרות התנאים הקשים שבהם אנו עובדים (כיתות מתפרקות, לוחות מלוכלכים, חדר עם מחשבים לא תקינים, חדר מורים מלוכלך ומזוהם), אנו תמיד עושים ונותנים 100 אחוז בשביל התלמידים. ועם כל זאת, אנו זוכים ליחס מזלזל ומקטין מצד ההנהלה, שעוד לא הגיבה, אפילו באמצעות דוא”ל, להכרזת סכסוך העבודה שנשלחה בתאריך ה-16.1.2012.
 10. בכל האמור לעיל, אנו מאמינים שמנכ”ל “הבית של תמר” מר ניסים כליפא כשל לחלוטין בניהול והבראת בית הספר, כשל לחלוטין במניעת השביתה, וכושל לחלוטין בהוצאת בית הספר מהמצב שאליו הוא נקלע.
 11. טענות ההנהלה כלפי גישתנו וגישת ההורים כי אינה פועלת בשקיפות ניתנות להפרכה בכל רגע נתון, על ידי הצגת כל המסמכים חתומים ולא ערוכים, המשקפות את כל הוצאות בית הספר וההנהלה.

בברכה,

עובדי הבית של תמר

4 תגובות »

אחד משלכם:

יופי! סופסוף מילים כדורבנות! נמאס כבר מהפוליטקלי קורקט! ניסים הבייתה!!!!11

6 בFebruary, 2012 | 20:24
דעת הרוב:

שילך לחפש משכורות עתק במקומות אחרים ולא על גבם של תלמידים ומורים שיושבים בחדר מורים עם עכברים, בלי כסאות ונזילות בצנרת כעניין של יום ביומו. ניסים הביתה. אצלינו עובדים ואותנו לא מפחידים!

7 בFebruary, 2012 | 17:01
עוקבת:

כל הכבוד! טוב מאוד שהדברים נאמרים כמו שהם!
צריך להמשיך ולהיאבק על הזכויות, על חינוך ילדנו, על עתיד המקום ולשמר את הייחודיות של המקום. ייחודיות שנוצרת אך ורק בזכות המורים והצוות שמלווה את הילדים יום יום ולא בזכות אף אחד אחר!

7 בFebruary, 2012 | 20:42
אובדת עצות ולומדת לקח:

זהו, נחשף פרצופו האמיתי של ניסים כליפא!
לך הביתה!!! באת לעשות כסף על הגב של תמר? ההורים? התלמידים?
אין לך בושה?????????????
לך, תחזור לקצרין, אולי שם מאמינים להצגות ולשקרים שלך! כאן כבר לא!!! לגמרי למדנו לקח!!

8 בFebruary, 2012 | 07:17